Voluntari, alergători, donatori, sponsori, parteneri, Ambasadori ai cauzei HOSPICE și prieteni optimiști, sunteți mulți, mulți oameni de bine în #TeamHOSPICE. Atât de mulți, încât nu vă cunoașteți între voi, n-aveți cu toții poate aceleași gusturi muzicale, nu sunteți toți din același oraș, nu vă beți cafeaua la fel, poate nici nu beți toți cafea. Dar în cele două zile de Bucharest MARATHON, s-ar putea să vă fi întâlnit la cortul HOSPICE. Poate ați fost în aceeași poză. V-ați zâmbit, poate, în timpul curselor, pentru că purtați tricouri la fel, în culoarea verde-speranță. Dar cu siguranță voi toți ați muncit pentru aceeași cauză, pentru copiii și adulții de la HOSPICE, care merită să fie optimiști în fiecare zi. Pentru asta, oameni antrenați în fapte bune, noi vă mulțumim!